Produkt dnia
Na skrzydłach
Na skrzydłach
199,90 zł
Twilight Imperium IV: Świt nowej ery
Twilight Imperium IV: Świt nowej ery
529,90 zł
Talisman: Magia i Miecz - Góry (druga edycja polska)
Talisman: Magia i Miecz - Góry (druga edycja polska)
135,90 zł
Współpracujemy z:
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Neuroshima Hex 3.0 Dzień Molocha 0
Neuroshima Hex 3.0 Dzień Molocha

Neuroshima Hex 3.0 Obchodzimy Dzień Molocha! 

Neuroshima Hex To gra planszowa, której nie trzeba nikomu przedstawiać! Pierwszy międzynarodowy sukces wydawnictwa Portal Games i pierwsza rewelacyjna gra autorstwa Michała Oracza. 

Neuroshima Hex to gra dla 2 do 4 graczy ale powiedzmy sobie szczerze, gra dla dwóch graczy w której rywalizujemy pomiędzy sobą na hexagonalnej planszy. Wygrywa ten z graczy, który wyeliminuje przeciwnika. 

Neuroshima-hex-gra-planszowa

Neuroshima Hex rozgrywka:

Każda armia składa się z 35 żetonów, na które składają się żetony jednostek oraz specjalnych akcji. Jednostki wykłada się na planszę, na dowolnym wolnym polu.. Każda z nich ma oznaczenie informujące, czy jest jednostką strzelającą czy walczącą wręcz a także inicjatywę (o wartości od 0 do 3). Na żetonie znajdują się także symbole oznaczające z jaką siłą i w jakie strony atakuje. Niektóre z jednostek mają zdolności specjalne, których użycie może całkowicie zmienić sytuację na planszy. Symboli jest niewiele, są czytelne i bardzo łatwo się w nich połapać – nie trzeba ich nawet specjalnie znać przed rozgrywką. 

Wśród żetonów występują żetony specjalne „Bitwa”, które można zagrać, aby rozpocząć walkę. Moment rozstrzygania bitwy jest bardzo efektowny – wiele jednostek ginie, wykonując przed śmiercią jeszcze jeden, zabójczy atak. Dobre ustawienie jednostek i ich osłona oraz ochrona bazy są bardzo trudne, często więc posyła się jednostki w samobójcze misje, aby tylko zdjąć jeszcze jeden punkt z bazy przeciwnika.

Neuroshima-hex-plansza

Neuroshima Hex dodatki: 

W podstawowej wersji znajdują się 4 armię. To wystarczy na naprawdę sporo dobrej zabawy. Jednak w momencie, w którym podejmiemy decyzję o kupnie dodatków ukaże się nam ich aż 14! 

 

Wszystkie dodatki do Neuroshimy Hex znajdziecie tutaj: https://geekplanszowy.pl/kolekcja/neuroshima-hex

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl