Produkt dnia
Star Wars: Rebelia
Star Wars: Rebelia
399,90 zł
Mega zestaw Na Skrzydłach
Mega zestaw Na Skrzydłach
299,90 zł
Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)
Harry Potter: Hogwarts Battle (edycja polska)
199,90 zł
Wsiąść do Pociągu: Pierwsza podróż
Wsiąść do Pociągu: Pierwsza podróż
104,97 zł
Brass: Birmingham (edycja polska)
Brass: Birmingham (edycja polska)
279,90 zł
Współpracujemy z:
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Top gier planszowych dla par 0
Top gier planszowych dla par

Najlepsze Gry dla par- Podsumowanie tygodnia

 

Witajcie! 

Ostatni nasz pomysł z rankingiem 7 gier dla początkujących przypadł Wam do gustu, tak więc ruszamy z cyklem 7 gier dla par! Pytaliście o to dość często tak więc przychodzimy z odpowiedzią :) 

Ranking tworzyliśmy z myślą o wszystkich graczach. Znajdują się tu gry o łatwych zasadach oraz cięższe tytuły przeznaczone dla zaawansowanych graczy. Jedno jest pewne- każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie :) 

 

 

Tydzień z Gry dla Par- Dzień 1

7 Cudów Świata: Pojedynek

Na start: pozycja obowiązkowa na wszystkich pułkach/regałach/ w szafach lub tam gdzie trzymacie swoje planszówki! 😅

Naszym zdaniem jedna z najlepszych gier dwuosobowych. Nie jesteśmy odosobnieni w tej opinii bowiem gra zgarnęła aż 25 międzynarodowych nagród! 😲

O co chodzi w samej grze? 

Wznosimy cuda świata, rozwijamy swoją gospodarkę, wojsko, kulturę i rywalizujemy z innym graczem, kto zrobi to lepiej. Są trzy drogi do zwycięstwa:

✅Kulturowa

✅Naukowa

✅Militarna 

Naukowa i militarna kończą grę natychmiastowo, w kulturalnej klasycznie liczymy PZ na koniec gry. 

Serio, prosta w zasadach, dającą sporo frajdy z podejmowanych decyzji i z małym dreszczykiem emocji, gdy nasz znacznik militarny zbliża się do granicy :D 

 

Tydzień z Gry dla par- Dzień 2

Jaipur

Kolejna gra typowo dwuosobowa w naszym zestawieniu.

 

O co chodzi w samej grze?

Jesteśmy kupcami, którzy handlują towarami. Towary w postaci żetonów leżą na obszarze gry, a my zagrywając kolejne karty z ręki staramy pozyskać się te, które dają największą liczbę złota- czyli punktów zwycięstwa.

Gra jest świetna, bowiem do nauczenia zasad wystarczy 5 min i już można siadać do stołu. Jest to gra pojedynkowa w której gramy do 2 zwycięstw.

Gra jest niewielka i lekka, dzięki czemu świetnie sprawdza się w podróży! 1f642.png

Typowa gra pocket. Gra została ponownie wydana w zeszłym roku w odświeżonej szacie graficznej i prezentuje się świetnie 1f642.png

 

Tydzień z Gry dla Par- Dzień 3

Hero Realms i Star Realms

 
Nie chciałem rozbijać na dwa osobne miejsca bo te gry są bardzo, bardzo podobne 1f642.png

Jeżeli chodzi o podstawki, ponieważ dodatki trochę to zmieniają.

No dobra ale nie o dodatkach będziemy tutaj mówić! Hero i Star Realms są to gry deck-buildingowe. To znaczy, że zaczynamy rozgrywkę ze startową talią 10 kart (innych grach czasami jest inaczej) i w trakcie rozgrywki budujemy swoją talię coraz to lepszych kart, którymi szybciej możemy zaorać naszego przeciwnika.

Są to gry pojedynkowe, w które rozgrywka trwa ok 30min. Obie te gry dają nam sporo decyzji do podjęcia. Często budujemy swoją talię w jednym, max dwóch kolorach/ rodzajach kart, po to, żeby łatwiej zbudować sobie dobrze działające kombo. Czasami zamiast najlepszej dla nas karty jesteśmy zmuszeni jednak wziąć „mniejsze zło” ponieważ na rynku kart nie ma dla nas idealnej karty, lub co gorsze jest idealna karta dla przeciwnika 1f609.png

Serio moim skromnym zdaniem jedną z tych dwóch gier, każdy powinien mieć na półce 1f642.png

Którą? To zależy od Was i waszych preferencji. Ja uwielbiam fantasy, i bliższe klimatem są mi Hero Realms. Nie ukrywam jednak, że jestem team Star Realms 1f642.png

Ponad 700 partii mówi samo za siebie jak bardzo jest to regrywalny tytuł i jak silna jest tutaj chęć rewanżu po pierwszej partii :)

PS: Dodatki są jednak trochę ciekawsze w Hero Realms

 

 

Tydzień z #Grydlapar Dzień 4

Star Wars Rebelia

 

Oj tak dziś wchodzi ona, moja ulubiona gra dwuosobowa czyli Star Wars Rebelia!
Moim zdaniem jedna z najbardziej klimatycznych gier w jakie miałem okazję pograć! Ta gra oddaje w 100% klimat znany z najlepszych części Star Wars (4-6) 

 

Jeden z graczy kontroluje Imperium. Jego liderami, których może przydzielać do wykonania misji są między innymi Vader, Imperator Palpatine, Tarkin. Imperium ma za zadanie znaleść na jednym z układów tajną bazę rebelii i ją zniszyczyć do ostatniej jednostki.

 

Drugi gracz- grający Rebelią ma za zadnie zbierać poparcie innych systemów i podburzać filary Imperium wykonując misje wywiadowcze, rozpoznawcza i czasami atakując z zaskoczenia odbijać kluczowe dla wykonania misji systemy. Wygrywa jeśli znacznik rund spotka się na specjalnym torze ze znacznikiem poparcia rebelii. 

 

Gracz Rebeli jest skazany na pożarcie militarne. Już od rozpoczęcia rozgrywki ma tak kolosalnie mniejszą ilość jednostek, że wygląda to conajmniej zastanawiająco, czy ta gra jest w ogóle zbalansowana :) Poważnie, gdy Asia po raz pierwszy usiąała za sterami Rebelii była w szoku jaka różnica jest w startowych jednostkach. 

 

To co się dzieje podczas samej rozgrywki to już jest czysta petarda! Mamy tutaj walki, klimatyczne misje i mega smaczki dla fanów. Na przykład jedna karta misji pozwala nam spróbować zniszczyć gwiazdę śmierci! Która normalnie jest nie do ruszenia w walce. Żeby tego dokonać musi pozostać nam jeden X-wing w przestrzeni kosmicznej po pierwszej turze bitwy kosmicznej ;) Wtedy zagrywając taką kartę możemy próbować szczęścia podczas specjalnego testu. Smaczków jest zacznie więcej. Możemy np. spróbować przeciągnąć Luka na ciemną stronę mocy :D Możemy próbować zamrozić Hana Solo w karbonicie itd. itd.

To jest jedna z najlepszych gier dwuosobowych w ogóle a jeszcze więcej mogą z niej wycisnąć fani Star Wars do których ja się zaliczam :)
11/10 :) Polecam, brać póki jest! Bo pierwsza część nakładu już się wyczerpała w Galakcie. 

 

Tydzień z Gry dla par- Dzień 5

Gejsze- Nasza Księgarnia

Gejsze

Mała gra, z pięknymi ilustracjami. Gra planszowa, która niby ma być przyjemną dla oka grą na 15 minut po chwili zamienia się w pełnoprawną grę strategiczną, która mocno wciąga! Gdyby nie to, że dostaliśmy ją na prezent pewnie nie kupilibyśmy jej sobie. Jednak po zagraniu kilku partii wiemy, że już nigdy nie opuści naszej kolekcji. 

Każda gejsza oczekuje od nas innego podarunku. Jedna pasjonuje się muzyką, inna zbiera wachlarze, a kolejna zgłębia mądre księgi. Przychylność gejszy zdobędzie ten gracz, który podaruje jej właściwe prezenty. Każdy z graczy może wykonać tylko 4 akcje ale to od ich kolejności zależy, czy wygramy czy przegramy. 

 

Tydzień z Gry dla par- Dzień 6

Włościanie 

Kolejna gra wydana przez IUVI Games w naszym zestawieniu.

W tej grze, ktora była hitem na kickstarterze, naszym zadaniem jest ściąganie rzemieślników z drogi i zapraszanie ich do naszego miasteczka. Każdy z gości w naszym miasteczku ma inną umiejętność. To właśnie odpowiednie łańcuszki umiejętności są nam potrzebne do końcowego sukcesu.

Gra ma ciekawą minimalistyczną szatę graficzną. Jest bardzo ale to bardzo regrywalna.  Trafiła w nasze gusta jednak dopiero po 4 partii. Wiedzieliśmy, że coś w tej grze jest ale nie wiedzieliśmy co. Dopiero po właśnie 4 partii wszystko zaskoczyło i naprawdę polecamy do zainteresowania się nią. Jeśli szukacie czegoś ciekawego dla dwóch graczy.

Gra jest wydana od razu z dodatkami, które wprowadzają trochę zamieszania ale możemy dołączać tylko jeden, dwa lub wszystkie- to zależy tylko i wyłącznie od nas. Włościanie to bardzo niedoceniona gra na naszym rynku. 

 

Tydzień z Gry dla par- Dzień 7

 

Władca Pierścieni Podróże przez Śródziemie

Ostatni dzień naszego tygodnia i prawdziwa petarda dla dwóch graczy! Jest to gra gdzie spokojnie możemy fantastycznie się bawić w 5 osób, 4 osoby czy 3 osoby ale we dwójkę też jest super i gra się super! :) 

Mowa o Władca Pierścieni Podróże przez Śródziemie. Jest to gra przygodowa osadzona w Śródziemiu. Nie szukajcie tutaj misji związanych z poszukiwaniem pierścienia. Przed nami jest kampania nastawiona na zupełnie inne cele. Nie chcąc spoilerować powiem tylko, że poziom trudności w niej narasta :)  Kampania składa się z 12 lub 13 scenariuszy. Po wygranej idziemy dalej po porażce w scenariuszu kampania też trwa dalej. 

Zapomniałem wspomnieć, że naszymi przeciwnikami kontroluje aplikacja mobilna! Tak, gramy przeciwko grze i to dosłownie. Apka w tej grze planszowej naprawdę ułatwia rozgrywkę i powoduje, że nawet grając kampanie czy scenariusz po raz drugi czekają na nas inne wydarzenia i możemy znaleść inne przedmioty. 

W grze możemy wciągnąć się w opowieść, każdy scenariusz to średnio 60 min ale są też dłuższe scenariusze.

Bardzo dobrze gra się we dwoje, każdy z graczy kontroluje jedną postać ale można też bawić się i prowadzić po dwie postacie.

Gry dla par- słowo podsumowania

Mamy nadzieję, że dzięki nam poznaliście choć jedną nową grę, która nadaje się świetnie jako gra dla par. Staraliśmy się, żeby w zestawieniu znalazły się gry rywalizacyjne, pojedynkowe i kooperacyjne.

Uważamy, że jeżeli dopiero zaczynasz budować swoją kolekcję gier warto wybrać coś w co da się grać w więcej niż tylko we dwoje. Często przecież mamy ochotę zagrać gdy spotymkamy się ze znajomymi. Jeśli jednak macie już jakieś planszówki w kolekcji i zamierzacie grać we dwoje to wtedy możecie zainteresować się grami typowo dwuosobowymi. Nie tutaj mowy o słabym skalowaniu, rozgrywka jest płynna i dobrze zbalansowana.

Gry dla par to naprawdę bogata kategoria gier, która kilka lat temu została uzupełniana o świetne tytuły. W zestawieniu nie znalazło się kilka gier, które naprawdę zbierają świetne opinie wśród graczy np: Watergate, Wojna o Pierścień czy Patchwork. We dwie pierwsze nie graliśmy. Nasze rankingi zawsze są mocno subiektywne, wrzucamy w nie gry, które sami testowaliśmy a niestety nie mamy tyle czasu aby ograć wszystkie gry ;) Co do Patchworka, to bardzo fajna gra ale ma już swoje lata i większość z Was go zna, więc staraliśmy się wrzucić do rankingu coś nowszego ale jednocześnie tak samo fajnego. 


A Wy jakie gry umieścilibyście w takim rankingu? W jakie gry gra Wam się najlepiej we dwie osoby? Dajcie znać w komentarzu :) 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl